• Свеж
TIANGTIANG Повеќенаменски Метежот Јаже Paracord/Врвца Падобран Позиционирање Lanyard Подигнат Јаже Buffered Рака Анти-Падот за Маратон

TIANGTIANG Повеќенаменски Метежот Јаже Paracord/Врвца Падобран Позиционирање Lanyard Подигнат Јаже Buffered

Buyers rating:
DEN 2154.72

Од стока

Материјал : Јаже + Алуминиумски Легури.Прилагодлива Должина : Околу. 15-95cm/6-37.4 инчи.Прашање : 22 KN(За 2200 KG).Пакетот Вклучува : 1 Парче Прилагодливи Позиционирање Lanyard.Површината на јаже круг и компактен, чести триење, исто така, не пилула, јасно текстура која ви овозможува да се одржи на кабелот убаво и цврсто.Посебно кога ќе раце се навлажни, тоа се уште не спаѓаат надвор од ваши раце лесно.Ништо поважно од тежок зафат.Мулти-цел : флексибилност, флексибилност и голема сила на јаже, го прави мулти-функционална алатка.Тоа се користи како шатор кабелот за поставување на шатори, безбедно да се обезбеди или висат тешки предмети како што се кајаци и скали.Опис : Ова позиционирање lanyard е целосно прилагодливи на 6 - 37.4 инчен да ги собере сите видови на работни места и ситуации.Направени со тешки засилен webbing јаже и висока јачина алуминиум заклучување кука за да се намали влијанието сили, анти-носат и повлекување отпор, повеќе безбедно и издржливи.Светла зелена боја обезбедува одлична видливост.мали димензии и лесен, лесен за носење и чување, лесен за употреба.Prefect за позиционирање и воздржаност ситуации за баферот за заштита и спречува вирус injures Suitable за рок/дрво маратон, mountaineering, aloft работи како на пример поправка, се движат, украсување, чистење и заварување работа и др.Спецификација : Материјал : Јаже + Алуминиумски Alloy Adjustable Должина : Околу. 15-95cm/6-37.4 inch Tension : 22 KN(За 2200 KG)Пакетот Вклучува : 1 Парче Прилагодливи Позиционирање Lanyard Umbrella јаже може да се користи во многу отворено сценарија како што се кампување, планинарење, риболов, спасување, нож капка, стапица, правење на оружје и повеќе.Можете исто така да го стави во вашиот опстанок бубачка-out торба.Во случај работите одат наопаку, ќе имаат алатка за да се задржи себе си жив.

Карактеристиките

Material:
Rope + Aluminium Alloy
Adjustable Length:
Approx. 15-95cm/6-37.4inch
Tension:
22KN(About 2200KG)
Package Includes:
1 Piece Adjustable Positioning Lanyard
Umbrella rope can be used in many outdoor scenarios such as camping, hiking, fishing, rescue, knife drop, trap, weapon making and more. You can also put it in your survival bug-out bag. In case things go wrong, you will have the tool to keep yourself alive. :

Вака можеби ќе ви се допадне

UST Тешки Paracord, 325 Фунти, 50 метри
  • Свеж
Се проценува:

UST Тешки Paracord, 325 Фунти, 50 метри

100% Најлон.Увезени 50 нозете на тешки 325 комунални мозок направени од 100 проценти најлон; вклучува погодно

DEN 143.76
550 Paracord Подигање Laces – 54 Инчи Долг
  • Свеж
Се проценува:

550 Paracord Подигање Laces – 54 Инчи Долг

Болните од евтини подигање laces дека се задржи кршење?Ров вашиот стар laces и го замени со овие 100% САД направ

DEN 239.76