• Свеж
Barrina T8 T10 T12 LED Цевка Светлина, 4FT, 24W, 6000K (Супер Светла Бела), 3200 Lumens, Dual-Крај Погон, Јасно се Покријат, T8 T10 T12 Флуоресцентни Светилки Замена, ETL Наведени, 25-Пакет

Barrina T8 T10 T12 LED Цевка Светлина, 4FT, 24W, 6000K (Супер Светла Бела), 3200 Lumens, Dual-Крај Погон, Јасно

Buyers rating:
DEN 383.76

Од стока

Едноставно отстранување или бајпас на баласт, пред инсталацијата, наменета за замена на традиционалните T8, T10 и T12 флуоресцентни светилки.Алуминиум Тела : Barrina T8 LED светилки се направени од алуминиум.Продавниците за храна и трговците на мало.Секоја светлина има повеќе од 3200 lumens излез, 24w ниска потрошувачка на енергија, зачувување 65% на вашата електрична сметка.ETL Наведени : Barrina LED цевка светилки 4ft биле тестирани и наведени од страна на ETL, што значи дека ги има исполнето нивното национално признати безбедносни барања.Во споредба со стаклото светлината цевка, Barrina светлина цевки не само што имаат поголема прозрачна површината, но исто така и безбеден.000 часа!Во исто време, тоа може да зачувате до 60% на вашата електрична сметка кога ќе го замените стариот флуоресцентни цевки со висока ефикасност 24 W Barrina T8 LED светлина цевки.Училишни згради, училници и ходници.Супер Светло : Barrina T8 LED Светилки 4 нога се користи двоен ред на Led диоди да го осветлите вашата простор со 3200 lumens, посветла од флуоресцентни светилки.Barrina dual-крај напојува цевки се компатибилни со T8, T10 и T12 таванот тела и бараат едноставни баласт ги заобиколат.Овие матирано LED цевка светилки се компатибилни со повеќето постоечки тела.Висок квалитет led чипови и домување материјали бидете сигурни дека тоа има висока светлина ефикасност и долг животен век.Лесно да се Одложи : Barrina T8 LED светло цевки се dual-крај напојува и лесно да се инсталира.Супермаркет, Гаража, Продавници, итн.Флуоресцентни замена е едноставно, LED retrofit може да се направи лесно со баласт бајпас (директни жица) инсталација.Совршен за осветлување до магацини, супермаркети, канцеларии, гаражи и сл.Овој производ е тестиран и наведени од страна на ETL, што значи дека ги има исполнето нивното национално признати безбедносни барања.Кујна осветлување, канцеларија, болници светла.Згора на тоа, алуминиум светлина цевки можат подобро да прахосвам топлина и зголемување на работниот век на тела.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне