• Свеж
Recombinant Tachypleus tridentatus Tachyplesin-2 (Recombinant Протеини)

Recombinant Tachypleus tridentatus Tachyplesin-2 (Recombinant Протеини)

Buyers rating:
DEN 1704.00

Од стока

Syn Name : Recombinant Tachyplesin-2; Tachyplesin-2; Tachyplesin II ; Tachyplesin II.Извор : E Коли или Квасец.Бафер за складирање : PBS p H 7.4, 50% glycerol.Чување : Чувајте во -20 степен C. За продолжен за складирање, чување на -20 или -80 степен C. СЛОБОДНО-8 GB-USBDrive за оваа точка.Објектот е за истражување употреба.НЕ за дијагностички/тераписка постапка. *Форма : Оваа ставка го бара обичај производство и да доведе времето е помеѓу 5-9 недели.Ние можеме да произведуваат сопствени според вашите спецификации.; *Чистота : >90%; *Таг Информации : Неговата означени; *Видови : Tachypleus tridentatus (Јапонски потковица рак); *Пристапување# : P14214.2; P14214; *Uniprot Summary : за Функција : Значително инхибира растот на Грам-негативни и Грам-позитивни бактерии.Subcellular локација : Излачува.Answer : ___________________________ Note : S-гранули.Ткиво специфичност : Hemocytes.Низа сличности : Припаѓа на tachyplesin/polyphemusin семејство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне