• Свеж
QINGYING TDBK Дигитални LCD заднинско Осветлување Филм Дебелина Метар Автомобил Боја Дебелина Тестер Слој Дебелина Мерач Мерење Алатка Додатоци (Боја : 01)

QINGYING TDBK Дигитални LCD заднинско Осветлување Филм Дебелина Метар Автомобил Боја Дебелина Тестер Слој Дебелина

Buyers rating:
DEN 2371.20

Од стока

1. Дебелината се измери, се користат за мерење на дебелина на позлатен и обложени лист на метал, e.г.боја/глеѓ/ chrome на челик, боја и anodizing слој на алуминиум/бакар. 2. Мерење опсег е 0-2000 UM. 3. Мерач зема прецизност интегрирани сонда, и користи принципите на електро-магнетната индукција и eddy current ефект, кој автоматски ќе ги детектира атрибут на супстрати. 4. Мерач е наменет за не-destructively мерење на дебелина на слој и сликарство. 5. Тоа е од суштинско значење за материјал површински третман и широко се користи во преработувачката индустрија, метал-преработувачката индустрија, хемиска индустрија, стока инспекција област, и, исто така, можат да работат постојано во лабораторија, работилница и на отворено.Сондата : F сонда, N probe Magnetic индукција : Мерење принцип(F), Eddy current ефект(N)Мерен опсег : 0-2000um Precision : ±(3%+1um)Резолуција : 0um-99.9 um(0.1 um) 100um-999um(1um) >1000um(0.01 mm)Нула калибрација : Support Statistics : Просек, минимум, максимум, number Unit : хм,мм,mils Minimum конвексни Radian : 5mm Minimum конкавна Radian : 25mm Minimum мери област : Дијаметар 20mm Minimum супстрат дебелина : 0.2 мм 0.05 mm Maximum мерење на брзина : 2 читања по втората Напојување : 2*1.5 V AAA батерија(не се вклучени)работна околина : Температура 0-50°C, 20-90% rh (не-кондензирана)за Зачувување на животната средина : Температура : -10-60°C, 20-90% rh (не-кондензација)Големина /тежина/материјал : 113mm X53mm X24mm/80g/ABSThis производ е главно се користи за мерење на дебелина на не-проводен слој на метална површина, како и дебелината на не-ferromagnetic слој на ferromagnetic метал (како што се железо, никел, кобалт, итн.), како што се боја дебелина на автомобилот површина слој дебелина на метални делови и така натаму.Овој производ исто така има вграден магнетна индукција и вител двојно принцип сонда, може автоматски да се идентификуваат мери метал супстрат, само треба да бидат поставени на мери површина, може автоматски да се пресмета дебелина на слој.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне