• Свеж
Aignep САД Флуидност 04F Лебди Дијафрагмата Електромагнетниот Вентил, 2/2 КООРДИНАТОР, NBR Печат, 3/8NPTF, 12mm, 12V DC

Aignep САД Флуидност 04F Лебди Дијафрагмата Електромагнетниот Вентил, 2/2 КООРДИНАТОР, NBR Печат, 3/8NPTF,

Buyers rating:
DEN 2359.20

Од стока

ДОЛЖИНА ИНЧИ : 2.60. ШИРИНА ИНЧИ : 1.85. ВИСИНА ИНЧИ : 3.19. БРЕНД : Aignep САД.ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ДЕЛ БРОЈ : 04 F04112 N0 N10102. Aignep САД, Флуидност Линија на течност моќ вентили да обезбеди концизен и разноврсна понуда на месинг и нерѓосувачки челик вентили за управување со протокот и обработка на операции во индустријата.Со заптивки се на располагање во NBR, EPDM и FKM, Флуидност задоволува широк спектар на медиуми.Неколку orifice големини се нудат за да се обезбеди оптимален проток на управување за дадена апликација.DIN стил се формира и Б конектори претвори електрична енергија за контрола на акција во сите заеднички напон од 12 V да 220 V.Понудени во Нормално отворен (НЕМА) и Нормално Затворени.ДОЛЖИНА ИНЧИ : 2.60 ШИРИНА ИНЧИ : 1.85 ВИСИНА ИНЧИ : 3.19 БРЕНД : Aignep USAMANUFACTURERS ДЕЛ БРОЈ : 04 F04112 N0 N10102 TYPE : 2/2 NCSEAL ТИП : NBRCONNECTION : 22 мм, Форма Б, 12 V DC, 6.5 WPSI : 162 PSIPORT ГОЛЕМИНА : 3/8" NPTFFLOW : 1.88 Kv (м^3/h)ИЗГРАДБА : Brass STYLE : Лебди Дијафрагмата Електромагнетниот Valve VALVE ГОЛЕМИНА : 12 mm FOR УПОТРЕБА СО : 12 V DC, 6.5 WTEMPERATURE ОПСЕГ : 14 - 194 FPSI [MAX] : 486 PSI.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне