• Свеж
Машини за Владетел, Јасни И Лесно Да се Читаат Лесно Да се Работи, Долг животен Век Агол Метар, за Дрво Работа Работилница(300мм)

Машини за Владетел, Јасни И Лесно Да се Читаат Лесно Да се Работи, Долг животен Век Агол Метар, за Дрво Работа

Buyers rating:
DEN 1658.40

Од стока

Професионално мерење на внатрешните и надворешните агли и агли на објекти.Со заклучување knob за да се олесни заклучување агол на било која позиција.Производот е изработен од нерѓосувачки челик, кој не е лесно да ' рѓа и има долг животен век.Мулти-Копче за функција Функција : копче За вклучување/Исклучување копче за бришење, податоци задржете го копчето ° / " конверзија копче.Скалата е изработен од страна на машината.Бројките се многу јасен и лесен за читање.Функција : 1. Производот е изработен од нерѓосувачки челик, кој не е лесно да ' рѓа и има долг животен век.2. Скалата е изработен од страна на машината.Бројките се многу јасен и лесен за читање.3. Мулти-Копче за функција Функција : копче За вклучување/Исклучување копче за бришење, податоци задржете го копчето ° / " конверзија копче.4. Професионално мерење на внатрешните и надворешните агли и агли на објекти. 5. Со заклучување knob за да се олесни заклучување агол на било која позиција.Спецификација : Предмет Тип : Дигитален Дисплеј Агол Ruler Material : Нерѓосувачки Steel Measuring Опсег : 0-360°Факултативна Спецификации : 200mm; 300мм; 500mm Reading Вредност : 0.05°Точноста Грешка : Плус или минус 0.3°Моќност : 3 V (CR2032 × 1) (Не се Вклучени)Копче за Функција : копче За вклучување/Исклучување копче за бришење, податоци држете клучот, степен промена копче.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Дигитален Дисплеј Агол Владетел.

Карактеристиките

Item Type:
Digital Display Angle Ruler
Material:
Stainless Steel
Measuring Range:
0-360°
Optional Specifications:
200mm; 300mm; 500mm
Reading Value:
0.05°
Accuracy Error:
Plus or minus 0.3°
Power:
3V (CR2032 × 1) (Not Included)
Key Function:
On/Off key clear key, data hold key, degree change key.
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Digital Display Angle Ruler :

Вака можеби ќе ви се допадне