• Свеж
Streamlight 99142 Нано LED Копчето Синџир Светлина (10 Лумен), Црвена, 12-Пакет

Streamlight 99142 Нано LED Копчето Синџир Светлина (10 Лумен), Црвена, 12-Пакет

Buyers rating:
DEN 2240.16

Од стока

00 Националната Паднатите Пожарникари Фондацијата.На Нано минијатурни фенерче е придвижуван од четири алкална копчето мобилен батерии (вклучени во купување).Од Производителот На Нано Светлината е само 1.Тоа мерки 1.Случајот е направен со користење на машински авиони-одделение алуминиум со елоксирани заврши.животниот век ДОВЕДЕ.На 5mm бела LED е отпорна на удар и има 100,000 часа живот; неговата параболична облик ПРЕДВОДЕНА од областа оптимизира зрак перформанси.Ротари раководител switch.Бела LED испорачува 10 lumens, е отпорна на шок со 100,000 часа живот.51-инчен глава дијаметар и 0.5-инчи во должина, на Нано Светлина е навистина мал!Изградена на Last The Нано е водоотпорна и карактеристики машински авиони алуминиум случај материјал со елоксирани заврши.Тоа лесно се придава или detaches за само за ништо со неговата погодно џеб клипот или копче прстен.Конгресот го создаде Национална Паднатите Пожарникари Фондацијата да се води на национално ниво напор во чест на Америка паднатите пожарникари.Доаѓа со 4 IEC-LR41 монета мобилен батерии.43-инчен тело со дијаметар, и тежи само 0.47-Инчен долго!Овој оглас е за приказ на случај кој содржи 12 Црвени Нано светла.Националната Паднатите Пожарникари Foundation For секој црвено Нано Светлина продаваат, Streamlight ќе донираат $1.Од 1992 година, непрофитна Фондација разви и прошири програми кои ги исполнуваат дека мандатот.47 инчи во должина, со 0.Features Package на 12 Double-двострано за повикување фоб со NFFF логото од една страна, и Streamlight логото од друга side High интензитет бела LED10 Lumens Rotating за вклучување/исклучување на главата switch Powered од четири IEC-LR41 монета мобилен batteries Non-ротирачки snap hook Most модели ги исполнуваат важечките Директиви на Европската Заедница црвено Нано Светлина мини светилка со не-ротирачки snap кука.Опис на производот Нано Светлина мини LED светилка кој NFFF лого.Се кандидира време е 8 часа, со намалување на употребно излез.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне