• Свеж
iBrightstar Најновите Екстремно Светла 36-СМД 3030 Чипсети 7443 7440 7441 992 LED Светилки со Проектор Леќа Замена за Резервна Копија од Обратна Паркинг Дење Работи Светла, Бела Xenon

iBrightstar Најновите Екстремно Светла 36-СМД 3030 Чипсети 7443 7440 7441 992 LED Светилки со Проектор Леќа

Buyers rating:
DEN 382.56

Од стока

(Сет од 2 Светилки) 36 SMD 3030 висока осветленост чипови по крушка, Работен Напон : 9v-30v.Одговара : 7440 A 7440 7440 SV 7443 NA 7441 7443 7443 R 7444 992 WY21 W W21/5 W W21 W итн.Лесна инсталација, plug and play.Примена : Назад До Обратна Светла, Опашка Кочница Светла, Пак Сигнал Светла, Опашка Светла, Паркинг Светлата Страна Маркер Светла Дење Работи Светла итн.Оптоварување отпорник или флеш реле може да бидат потребни за да се спречи хипер флеш или грешка во системот.Предност : Не-поларитетот дизајн, повеќе од 500% посветла од оригиналниот халоген сијалица, полно со Алуминиумски Домување со Проекција објектив за Максимална Светлина излез и подобро топлина дистрибуција, изградена во Постојан Струја IC за Подолг животен век & Ниска Потрошувачка на Енергија.Ве молиме двојно проверете сопственици на manual (рачно) или оригинални сијалица број за да се потврди пред ставање на ред.Секој друг проблем, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние секогаш сме тука да ги задоволи вас.Не-поларитетот дизајн, најсветлиот на пазарот.Карактеристики Двојна Осветленост : Замаглена режим е Паркинг светла или Трчање светла, додека Светла режим е Назад До Обратна светла.На сијалицата се кандидира во Светли режим кога вашиот сијалица функционира само во еден режим.Висока Осветленост LED : 36 SMD 3030 чипсет.Работен Напон : 9-30 V (одговара 12 V, 24 V возила).Излез Wattage : 4.8 W/Сијалица (Ниска Потрошувачка На Енергија).Боја : Xenon Бела.Водоотпорен : IP65.Услуга Живот : До 50.000 Часа.Забелешка : Бидејќи LED светла трае помалку енергија отколку традиционалните светилки, оптоварување отпорник или LED блиц реле може да бидат потребни за да се спречи хипер флеш или грешка во системот.ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ!Ве молиме потврдете ја сијаличката големина пред ставање на ред.i Brightstar е регистриран бренд со .Ве молиме контактирајте со нас ако има било какви прашања или други барања!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне