• Свеж
Yiizon LED Пченка Светилки E26 20W 150 Вати Еквивалент Светилки 3000 К Топло Бела 2000LM E26 Lumiled Завртка Светилки Не-dimmable Candelabra LED Светилки 4 Пакет

Yiizon LED Пченка Светилки E26 20W 150 Вати Еквивалент Светилки 3000 К Топло Бела 2000LM E26 Lumiled Завртка

Buyers rating:
DEN 551.76

Од стока

НИСКА ПОТРОШУВАЧКА : Заштеда од 90% на вашите сметки за енергија!Yiizon LED Пченка светилки се обезбеди идеална замена на вашиот 150w блескаво светилки со само 20 вати LED осветлување.ВИСОКА БОЈА РЕНДЕРИРАЊЕ ИНДЕКС (CRI>80) : Повеќе живописни и природна светлина е понудена и 360 степени зрак агол со повеќе поплави светла.Уште за вашата безбедност, сите нашите LED светилки се Еко-пријателски : Не води или жива, Без УВ или IR Зрачење.ШИРОКО АПЛИКАЦИИ : совршена декорација избор за внатрешна : барови, кафулиња, ресторан, спална соба, изложбените салони, клубови, трпезарија, покажат, трговски центри, уметност соби, музеи..се создаде пријатна и светла околина слична на халоген светилки.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : 360 степени зрак агол,со заштита од преоптоварување,Краток спој заштита и во текот температура заштита.Висока осветленост и ниска потрошувачка на енергија обезбеди над 30.000 часа животен век.Спецификации : База Тип : E26 LED Боја : Топло Бела Интензитет : 2000 LMDimmable : NOModel : Corn Wattage : 20watts Incandescent Еквивалент : 150 watts Input Напон : 85-265 VBeam Агол : 360 degrees Color Температура : 3000 KLife Span : 30000 hours Eco-Пријателски : Не се штетни доведе или жива.Без УВ ,IR или други штетни зрачења.Тела Карактеристики : 20 W LED сијалица =150 W Блескаво Сијалица, Ниска Потрошувачка на Енергија, Зачувување 90% Енергија, Висока Осветленост, Висока Ефикасност, Издржлив, Лесен за Инсталација, Не-dimmable.Кутијата : 4 x Yiizon 20 W Топло Бела LED Пченка Сијалица.Предупредува : 1. Исклучете го уредот пред замена на светилки.2. Да се чува далеку од директно сонце и премногу висока температура.3. Внатрешна употреба.4. Ако какво било сомневање за инсталација или употреба на овој производ, ве молиме, консултирајте се со надлежните електричар.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне