• Свеж
BEROVE Мајка Одбор Игра pc MotherboardFit за ASUS Премиер Z270-К Плоча Приклучок LGA 1151 DDR4 М. 2 Nvme Ssd Одговара за Intel Z270 Компјутер матична Плоча(Боја:A)

BEROVE Мајка Одбор Игра pc MotherboardFit за ASUS Премиер Z270-К Плоча Приклучок LGA 1151 DDR4 М. 2 Nvme Ssd

Buyers rating:
DEN 326.40

Од стока

1.Подобрување на моќ решенија : воена одделение TUF компоненти, Pro Cool и Digi + VRM приклучоци за максимална издржливост.Оптимизиран Термички Решение : Продолжен VRM и PCH heatsinks, M. 2 heatsinks, повеќе хибрид фан заглавија и брзината на вентилаторот за управување со Фан Xpert за комунални услуги. 3. Поддржува AMD Ryzen / Ryzen десктоп процесори со 1-во, 2-ро и 3-та генерација Radeon Вега Графика и 2 генерација AMD Ryzen со Radeon / Athlon графика со Radeon Вега Графика десктоп процесори за Приклучок НА4. 4. Поддржува DDR4 меморија до 4133 (ОК) MHz Молња Игри Искуство : Турбо М. 2, AMD storemi технологија, AMD Турбо USB 3.2 Gen2. Робустен Моќ Дизајн : 8+2 Dr MOS моќ фази со алуминиумски chokes и издржливи кондензатори обезбеди сигурен моќ за последните AMD високо-count-core Процесори.Контакт со нас : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате директно.Ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Пакет : Motherboards Chipset : Intel z270 Socket Тип : LGA 1151 Onboard LAN мрежа : 1x RJ45 Model Број : PRIMEZ270-KMaximum Ram Капацитет : 64 GBChipset Производителот : Intel Ssupport Меморија Тип : DDR4 Onboard Конектори & Header : 24-pin Главната Моќ Connector Onboard Конектори & Header : CPU Вентилатор Конектор(s)Меморија канал : Four Form Фактор : CEBSupport USB Тип : USB 3.0 Број на PCle x 1 : 1 Form Фактор : ATXAMD НА4 Грло : Компатибилни да Ryzen 5000, 3/2/1 Генералот AMD Ryzen Процесори ПИ матична Плоча : ПИ overclocking, AI ладење и ПИ бучава cancelation.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне