• Свеж
Ohaus D31P30BR Defender 3000 Клупата Скала Правоаголник, 60lb x 0.01 Lb

Ohaus D31P30BR Defender 3000 Клупата Скала Правоаголник, 60lb x 0.01 Lb

Buyers rating:
DEN 15336.00

Од стока

60 кг капацитет. 0.01 lb читливост. 355mm должина x 305mm ширина платформа.Платформа за Градба : не ' Рѓосувачки челик.Штедење на батеријата автоматско исклучување функција автоматски се исклучува скала по 4 минути од неактивност (Може да биде исклучен.) Делови пребројување на владата lb, оз, lb : оз, g или kg БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ! 2 начини на мерење кг. &lb. 3 капацитети.Двете напојува од AC (адаптер е вклучен) или вграден-во 100 час батерија.Индикатор за слаба батерија.Tare да капацитет.LCD дисплеј со позадинско осветлување 2"H. ликови.Акумулаторот функција ви овозможува додавање или последователни тежини да пристигне во вкупно.Прилагодливи нозе.Тастатурата (on/off), (на чекање), (tare), (нула), (чекање), (М+), (Г).Јасно пластика моделирани во-користете ги покрие го штити екранот.насликани колона.NTEP Правно-За-Трговија.ФОБ Превозот Точка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне