• Свеж
Авто Xenon Бела LED Светилки,2 парчиња Светлата Висока Зрачна LED Светилки за 2009 година ЛИНКОЛН MKZ (СО КРИЕШЕ HEADLAMP) (СО ХАЛОГЕН HEADLAMP)

Авто Xenon Бела LED Светилки,2 парчиња Светлата Висока Зрачна LED Светилки за 2009 година ЛИНКОЛН MKZ (СО КРИЕШЕ

Buyers rating:
DEN 2159.76

Од стока

2 ПАРЧИЊА Motor To Go Висок Квалитет Longlife Xenon Бела Светла Headlamp LED Светилки за 2009 година ЛИНКОЛН MKZ (СО КРИЕШЕ HEADLAMP) (СО ХАЛОГЕН HEADLAMP) Светлата Висока Зрак.Оперативен Напон : DC 12v-32v, влезна моќност : 25 W.Вода доказ : IP65.Прозрачна Флукс : 4000 LM,Температура на Бојата : 6500 K.Топлина Дисипација теоретска настава : Авијација алуминиум 6063,со fanless систем за ладење.Оперативен температура : -40 С ~ 176 С,Оперативни Век : >30.000 часа.Важна забелешка : За неколку возила опремени со CANBUS систем или пулсова светилки drl систем,нашата Светла може да не светне или треперење.Анти-треперење Реле Подигнат или Оптоварување Отпорник е потребно за да го спречи тоа.Off Road употреба.Авто Xenon Бела LED Светилки,2 парчиња Висок Квалитет на Светлата Висока Зрачна LED Светилки за 2009 година ЛИНКОЛН MKZ (СО КРИЕШЕ HEADLAMP) (СО ХАЛОГЕН HEADLAMP)2 ПАРЧИЊА Motor To Go Висок Квалитет Longlife Xenon Бела Светла Headlamp LED Светилки за 2009 година ЛИНКОЛН MKZ (СО КРИЕШЕ HEADLAMP) (СО ХАЛОГЕН HEADLAMP) Светлата Висока Зрак;погонски Напон : DC 12v-32v, влезна моќност : 25 W.Вода доказ : IP65.Прозрачна Флукс : 4000 LM,Температура на Бојата : 6500 K.;Топлина Дисипација теоретска настава : Авијација алуминиум 6063,со fanless систем за ладење;Оперативен температура : -40 С ~ 176 С,Оперативни Век : >30.000 часа;Важна забелешка : За неколку возила опремени со CANBUS систем или пулсова светилки drl систем,нашата Светла може да не светне или треперење.Анти-треперење Реле Подигнат или Оптоварување Отпорник е потребно за да го спречи тоа.Off Road употреба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне