• Свеж
3D Печатач со Вжарено Долго PLA Црвени Печатење на Материјали за Печатење потрошен материјал 1.75 mm 1KG

3D Печатач со Вжарено Долго PLA Црвени Печатење на Материјали за Печатење потрошен материјал 1.75 mm 1KG

Buyers rating:
DEN 1487.76

Од стока

10-20% полиестер прави со вжарено повеќе сјајна.Filamentous PLA е лесно да се процес, како што се мелење, полирање, сечење, вбризгување и сликарство.Лесно да се печати, може да се широко се користат за домашна декорација, играчки и подароци, итн.Дијаметарот е 1.75 mm кој е едноставен за користење, и да работат.Висок квалитет и големата обработка, добар додаток за 3 D печатење.Спецификација : Предмет Тип : 3 D Печатач со Вжарено Материјал : PLA жица Боја : Црвена Филамент Дијаметар : Прибл. 1.75 mm / 0.1 во Толеранција : +/- 0.05 mm Печатење Температура : 190-220℃ Топол Кревет Температура : Не се бара, но може да се користи (до 50℃) Брзината на Печатење : 20-50мм/s Нето Тежина : Околу. 1000g / 35.3 оз Пакет Листа : 1 Пакет 3 D Печатач со Вжарено Забелешка : да се Чува затворена кога не е во употреба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне