• Свеж
NOVSIGHT Led Светло Бар Pod Светла Off Road Тројно Ред на самото Место Поплава Комбо Супер Светло IP68 Водоотпорен за Голф Количка Џип АТВ UTV, Гаранција 2 Години

NOVSIGHT Led Светло Бар Pod Светла Off Road Тројно Ред на самото Место Поплава Комбо Супер Светло IP68 Водоотпорен

Buyers rating:
DEN 1511.76

Од стока

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.ОДЛИЧНА ВИДЛИВОСТ : Редизајниран научна светлина дистрибуција структура, базирана 170° поплава Led диоди опкружен со двоен ред 30° место диоди, нудејќи совршен фокусирани светлина со голем агол поплава зрак околу да се постигне и подолг опсег и поширока визија.ЕФИКАСНА ТОПЛИНА ДИСИПАЦИЈА : 6063 Умре-фрлија алуминиумски легури домување & ладење перка за Максимална топлина дисипација, на висок квалитет на топлина спроводливост силиконски гел за да може ефективно да го продолжи животниот век на LED светло бар да се над 50, 000 часа.IP68 ВОДООТПОРЕН го ОЦЕНУВАТЕ : Одлична изведба на водоотпорен, до 3.3 нозете на вода за 30 минути и ефикасно прашина доказ, shockproof и анти-корозија во екстремни временски услови.Топлина мијалник е направен на варијација алуминиум и мешани со материјали, под премисата на совршен топлина мијалник ефект, обезбедувајќи водоотпорен го оценувате да IP68, кои можат ефикасно да се спречи led светло бар нејасна поради остра разлика во температура.BRIGHTT ЗРАЦИ ЗА ЈАСНА ВИДЛИВОСТ : соодветно се меша и натпревар на самото место греди и поплави греди обезбедува долго зрачењето далечина и широк приказ.Led pod светлина криви дизајн се протега страна осветлување област, го намалува патот хазард во слепата точка.ШИРОКА ПРИМЕНА : светлина бар со DC 10 V-30 V оперативен напон спектар, широко се применуваат во различни видови на камиони, Џип, Off-road возила, Мотоцикли, спортски автомобили, atv настана, Автомобили, Бродови, Приколка, итн.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне