• Свеж
CNC Вретено Мотор 0.2 kw Воздух за ладење вретено ER16 чак CNC 24V DC 10000RPM 200W Вретено Мотор Моќ Гравирање Машина Вретено За DIY CNC за CNC Рутер Гравирање фреза ( Боја : Пакет 4 )

CNC Вретено Мотор 0.2 kw Воздух за ладење вретено ER16 чак CNC 24V DC 10000RPM 200W Вретено Мотор Моќ Гравирање

Buyers rating:
DEN 4206.48

Од стока

1.Воздух За Ладење Вретено : .Вретено Кол : 52mm.Моќност : 200 W.Максимален вртежен момент : 0.28 Н. м.Runout исклучување : 0.01 mm-0.03 mm. 0.2 kw вретено мотор Воздух за ладење вретено 1 Pcs ER16 чак CNC 200 W Вретено Мотор 10000rpm Package се воведе : пакет 1 : 1pcs 200w ER16 spindlepackage 2 : 1pcs 24v DC моќност 200w снабдување+1pcs Брзина controllerpackage 3 : 1pcs 24v 200w ER16 вретено+1pcs 52mm clamppackage 4 : 1pcs 24v 200w ER16 вретено+1pcs 24v200w DC напојување+1pcs Брзина controllerpackage 5 : 1pcs 24v 200w ER16 вретено+1pcs 24v DC моќност 200w снабдување+1pcs Брзина контролер +1pcs 52mm clamppackage 6 : 1pcs 24v 200w ER16 вретено+1pcs 24v DC моќност 200w снабдување+1pcs Брзина контролер +1pcs 52mm менгеме+10pcs ER16 collect Feature : Работа Напон : 12-24 VDCSpeed : 5000-10000rpm Air Ладење ER16 collet (8мм)2.напојување : Напојување со брзина гувернерот : (Прирачник брзина регулатива)Влезен Напон : AC110-220 V ± 10%50/60 Hz Adapter моќ : 200 Wthis моќ на регулаторот може да се прилагоди 110/220v според клиенти needs3.52mm менгеме : 1x 52mm Планината Заградата+4x Screws Applicable да : 300w 400w 500w 800 W вретено motor Model : 52mm Вретено моторни монтирање bracket Diameter : 52mm Material : Алуминиум alloy4. 10pcs ER16 : 10 компјутери ER16 Големина : 1mm / 2mm / 3мм / 4mm / 5mm / 6mm / 7mm / 8мм / 9mm / 10мм.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне