• Свеж
Бош 1-9/16-Инчен СДС-Max Комбинација Ротари Чекан RH540M, Blue & 3 Во. x 12 Во. СДС-max Скалирање Длето Чекан Челик HS1910

Бош 1-9/16-Инчен СДС-Max Комбинација Ротари Чекан RH540M, Blue & 3 Во. x 12 Во. СДС-max Скалирање Длето Чекан

Buyers rating:
DEN 9736.32

Од стока

Како и со сите Бош СДС-max алатки, RH540 M им овозможува на корисниците да се направи алатката-бесплатно битни промени со автоматско малку заклучување и нуди зголемена прашина заштита и максималната енергија трансфер стапка.На Varo-Заклучување механизам овозможува chisels да бидат ротирани во 12 различни позиции за да се оптимизира работи агли.Производот 2 : КОМПАТИБИЛЕН : Работи со секој СДС-max чекан.Бош носи иновации да се конкретни и ѕидани дупчење со зголемување на ефикасноста и поголема издржливост.Производот 2 : ДИЗАЈН : Широк длето дизајн за брзо и лесно chiseling и кршење.Производот 2 : РАЗНОВРСНА : За светлина chipping и chiseling на плочки, малтер, застаклување соединенија и други ѕидани производи; Идеален за отстранување на големи количини на материјал.Алатката исто така, доаѓа во комплет со услуга minder четки за да ги извести корисниците кога одржување е потребно.Променлива за брзо бирање и за дупчење и chiseling апликации им овозможува на корисниците да се прилагоди tool settings врз основа на пријавата и материјална тие се развиваат и селектор knob го прави лесно да се префрлате помеѓу чеканот дупчење, chiseling само и Varo-Lock функција.Производ 1 : РАЗНОВРСНА : На RH540 M карактеристики комбинација на dual mode селектор knob да им овозможи на корисниците да одберете помеѓу чеканот дупчење, chiseling само и Vario-Lock функција.Производ 1 : ПОГОДНО На : Bosch RH540 M Комбо Ротари Чекан карактеристики на СДС-max Малку Систем алатката-бесплатно битни промени со автоматско малку заклучување, прашина заштита и максимум влијание на енергија трансфер стапка.Мерење само, 15.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени., на RH540 M обезбедува максимална продуктивност во текот на целиот ден за дупчење и chiseling апликации.2 фунти, доставување 1,200 да 2,750 удари во минута.Производ 1 : МОЌНОСТ : Ова ротари чекан обезбедува најдобри во класата влијание енергија од 6.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне