• Свеж
Sodalite Хексагонални 18 ММ 24K Злато Позлатен Над 925 Sterling Silver рачно изработени Рамки Шарм Линкови Конектор Pendant Кауција DIY Накит Одлуки Обетки Хривнија Кристал Занает Births

Sodalite Хексагонални 18 ММ 24K Злато Позлатен Над 925 Sterling Silver рачно изработени Рамки Шарм Линкови

Buyers rating:
DEN 426.00

Од стока

Листата е за Sodalite Монета/Коло 11 MM Рамки Конектор Pendant. ✓Скапоцен Камен : Sodalite Полу Скапоцени✓Крај : Двете Страни Фацетирани✓Birthstone За Месец : Ноември✓Камен Облик : Хексагонални✓Хороскопски Знак : Стрелец. ✓Сите наши gemstones се рака избрани со љубов и грижа.✓Совршен и еден од еден вид Подарок за оној што го сакам.✓Оваа атрактивна и волшебно монистра е рачно изработени од страна на еден од нашиот тим и занаетчии.Употреба на нашите скапоцени камења се бесконечно во можности.Некои од овие користи вклучуваат : cabbing, гимнастика, lapidary, исцелување, накит, сечење, декорација, реики, Anklet, Barrette, Појас тока, Стомакот синџир, Bindi, Боло вратоврска, Нараквица, Brooch, Chatelaine, Јака pin, Круна, Cufflink, Earring, Гениталиите, Lapel pin, Ѓердан, Пекторални, Pendant, Прстен, Тиара, се Врзува синџирот, се Врзуваат клип, Вратоврска pin, Пети прстен, Види или метафизички.Лекување на : ♥ Среќа ♥ среќа ♥ Негување ♥ Мајчинството ♥ Несебичност ♥ Хуманитарна ♥ Љубов ♥ се Надевам ♥ Духовен увид ♥ Лесно породување ♥ Безбедно патување ♥ Нови почетоци ♥ Изобилство ♥ Античка мудрост камен за "нови почетоци", Sodalite носи цел и тишина на умот.Тоа ги охрабрува рационална мисла, објективност, вистината и интуиција, заедно со verbalisation на чувствата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне