• Свеж
Сардини | Connetable | Сардини во Сончогледово Масло | 4.375 Унца | Пакет на 12

Сардини | Connetable | Сардини во Сончогледово Масло | 4.375 Унца | Пакет на 12

Buyers rating:
DEN 1315.20

Од стока

Вистински пакет на Nutrional Удар : Природен Извор на Омега 3 масни-киселини, Калциум, Протеини, Витамин D, Железо & Калиум, Конзерва сардини ИМААТ хранливи квалитети слични на свежа риба, варен дома.На пример, потрошувачката на конзерва сардини им помага на нашиот имунолошки систем со изградба на инфекција за борба против белите крвни клетки, особено важно за малите деца и постарите лица.Диви фатени & Одговорно извори сардини : долгогодишна посветеност да понуди висок квалитет на производите, пристојни луѓе на океаните и на животната средина – Reponsibly извори етикетирани, Глутен слободни, Не-ГМО, заверена BPA NI лименки (Не BPA во лименки) , Рециклираат алуминиум.Францускиот експерт од 1853 : Connetable сардини, fished на најдобро време на сезоната и свежо доставуваат до фабрика се избрани, сортирани и се подготвени од страна на страна.ОУ - Кошер Уверение.Идеална на бомбичка како ужинка или со тестенини или ориз, како јадење - дознајте повеќе за нашите delishious & здрави рецепти за everyones.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне