• Свеж
Сликарството,27.5X19cm Азбука Букви 3 DIY Занает Дели Stencils Сликарство Scrapbooking Печат Втиснување Албум Хартија Картичка Дефиниција

Сликарството,27.5X19cm Азбука Букви 3 DIY Занает Дели Stencils Сликарство Scrapbooking Печат Втиснување Албум

Buyers rating:
DEN 688.80

Од стока

Обликувани за да одговара на повеќето пенкала, како што парична казна точка маркери, ballpoint пенкала, четки, куршуми, акварели, обоени моливи, моливи, итн.Широка примена : : stencils може да се користи во домот, училиштето, продавница, дом, хотел, канцеларија, забава, роденден, годишнина, погодни за украсување платно, прозорец, маса, ѕид, за мебел, врати, подарок кутија, бележник, поздрав картичка, огласна табла, кабинет, кат и слично.Може да се користи за да ги наслика слика, поштенски марки, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, хартија изработката, ткаенина сликарство, ѕид декорација, итн.Погоден за повеќето фонтана пенкала.Инклузивното usages : Сликарство stencils се погоден за дрво, занаети, сликарство, дома декорација, исто така можете да ги користите овие сликарство stencils со акрилна боја, воздухот спреј, мали четки за да ги испечатите вашите подови, ѕидови, табели, кабинети, перници, кеси и на било кое место што сакате да ги красат.Убав подарок : пластични сликарство stencils се деликатни и уметнички, можете да им даде на овие сликарство stencils како подароци за вашето семејство, пријатели, сопруга, пријателка, колеги, соученици, роднини и DIY љубители на ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, Божиќ и други празнична дена да покажете ја вашата нега и љубов.Топло белешки : : дозволете малку грешка на големината поради прирачник за мерење.Сликарството,27.БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ : се направени од домашно МИЛЕНИЧЕ со lapping процес за да се осигура дека внатрешните и надворешните рабови не се остри и се безбедни за вас и вашето дете.Мулти-цел.5 X19cm Азбука Букви 3 DIY Занает Дели Stencils Сликарство Scrapbooking Печат Втиснување Албум Хартија Картичка Template Durable материјал : Матрицата направени од ПЕТ материјал, флексибилни и издржливи, лесно да се чисти и суви, перат, еднократно, bendable, исто така, се безбедни за децата да работат со свиткани рабови, може да ви послужи за долго време.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне