• Свеж
Greenwood од Суштинско значење Чиста Clary Мудрец Етерични Масла (Salvia sclarea) Природни Терапевтски Одделение Пареа Дестилирана (Пакување од Три) 100ml X 3 (10.1 мл)

Greenwood од Суштинско значење Чиста Clary Мудрец Етерични Масла (Salvia sclarea) Природни Терапевтски

Buyers rating:
DEN 2279.76

Од стока

Да се чува далеку од очите.Ние се трудиме да ги задоволи секоја & секој од нашите клиенти.Забелешка : Најдобро Пред 36 месеци од датумот на Пакување, наведени на кутијата.Чувајте се далеку од децата.Нашите масла се сертифициран природен & чисто следат потекло & на највисок квалитет на пари може да се купи.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : не се однесуваат директно на кожата, секогаш се разредува со превозникот масло.Постојат специјалистички производители прави специфичен сет на масла со природни состојки кои се специфични за тој регион или држава, на пример најдобри оригано, масло се наоѓа во Молдавија, најдобри лаванда во Шпанија, најдобри шипинка семе на нафта е од андите планина во јужна Америка. 2% за секојдневна тело грижа, 10-12 капки во 30ml превозникот масло.Мијте ги рацете по допирање на етерични масла. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во 30ml превозникот масло.Имаме многу напредни тестирање апарат.ВНИМАНИЕ : Овој производ нема за безбедност на децата капа.Сите наши пратки имаат сертификат за потекло & се прифатени само по ригорозни тестирање за чистота.Ние сме, исто така, класа водечките производители на еден од најдобрите спектар на природни производи за лична нега во индија.Ниту еден производител или во земјата може да се произведуваат сите масла од парична казна квалитет на една локација/земја.100% РИЗИК НАБАВКА : Ние сме биле понуда 'Без Прашања Праша Пари Гаранција за враќање на' за последните 9 години.Количина - 100ml X 3(10 мл) Контејнер Тип - Три Висок Квалитет Килибар Стаклено Шише 100ml секој со три внатрешни Пластични Евра Dropper.Ние веруваме дека нашата масла ќе го носиш траен терапевтски придобивки за вас.Метод на Екстракција - Пареа Дестилација Ботаничкото Име - Salvia sclarea, 100% Чист, Природен, Undiluted, Премиум, Терапевтски Одделение Етерично Масло Вегетаријанци, без Суровост, Не се Тестирани на Животни, Алкохол Слободни, Растворувач за Слободни.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне