• Свеж
Shiwaki 5 Компјутери Hotshoe Покрие Заштитник за 5D 4 7D II 6D 760D 800D - Црна

Shiwaki 5 Компјутери Hotshoe Покрие Заштитник за 5D 4 7D II 6D 760D 800D - Црна

Buyers rating:
DEN 167.76

Од стока

Лесен и издржливи.Топла чевли за заштита на поклопецот е претежно се користи за да се заштити вашата камера од прашина или други dirts и да се избегне влага.Многу лесен за носење, инсталација и се управува.Специјално дизајнирани пластични топла чевли заштитник покритие за // и други dslr фото апарати.Тоа може ефикасно да се заштити синхрони електронски контакти за да се спречи загадување на корозија и оксидација, што исто така изгледа поубаво.Опис : - Специјално дизајниран пластични топла чевли заштитник покритие за // и други dslr фото апарати. - Топла чевли за заштита на поклопецот е претежно се користи за да се заштити вашата камера од прашина или други dirts и да се избегне влага. - Тоа може ефикасно да се заштити синхрони електронски контакти за да се спречи загадување на корозија и оксидација, што исто така изгледа поубаво. - Многу лесно да се носат, инсталација и се управува. - Лесен и издржливи.Спецификација : - Материјал : Пластични Големина(L×W) : 2×1.7 cm/0.79×0.66 inch Package Вклучува : 5 Парчиња Топла Чевли Covers Note : дозволете малку грешки поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.

Карактеристиките

- Material:
Plastic
- Size(L×W):
2×1.7 cm/0.79×0.66 inch
Package Includes:
5 Pieces Hot Shoe Covers :
Please allow a slightly errors due to manual measurement. :
Thanks for your understanding. :

Вака можеби ќе ви се допадне