• Свеж
Huanyu 10 ohms FTO SnO2:F Проводници Обложени Стакло Низок Отпор за Лабораториски Употреба (10x10x1.1mm, 300)

Huanyu 10 ohms FTO SnO2:F Проводници Обложени Стакло Низок Отпор за Лабораториски Употреба (10x10x1.1mm, 300)

Buyers rating:
DEN 4296.00

Од стока

Големина : 10x10x1.1±0.05 mm.Отпорност/sq : 10 ohms.Tranmittance : ≧79%-85%.Примена : широко се користи во области на течни кристали, photocatalysis, тенок филм соларни ќелии супстрат, боја-осетливи соларни ќелии, electrochromic стакло и слично.Huanyu Huanyu главно обезбедува инструменти и алатки.Ние обезбеди напон кориснички услуги, посебни барања можете да стапите во контакт преку е-маил, ние ќе ви одговори веднаш.По вашата нарачка е потврдена, на производ обично трае 4-8 работни дена да пристигне на вашата страна.Опис : FTO проводници за стакло е флуор-doped Sn O2 транспарентен проводници стакло (Sn O2 : F), скратен како FTO.FTO проводници за стакло е развиен и се користи како замена за ITO проводници за стакло, и може да се широко се користат во полиња на течни кристали, photocatalysis, тенок филм соларни ќелии супстрат, боја-осетливи соларни ќелии, electrochromic стакло и слично.Големина : 10x10mm Дебелина : 1.1±0.05 mm Парчиња : 300pcs Отпор/sq : 10 ohms Tranmittance : ≧79%-85% Haze : 3% Карактеристики : ниска површина на корозија, висока светлина, мала тежина, лесно обработка и отпорност.Апликации : Соларни ќелии, биолошки експерименти, електрохемиски експерименти (за електроди), и нови научни и технолошки полиња во главните универзитетски лаборатории Пријателски Потсетник за Повратни информации е многу важно за нас, ве молиме размислете два пати пред да замине повратни информации.Ако има било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил.Ние ќе ја преземе одговорноста за сите производи што се продаваат.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

8 Цифрен Пулсот Counter
  • Свеж
Се проценува:

8 Цифрен Пулсот Counter

Батерија : 10 Години Живот.Влезниот Сигнал : Реле или да се Префрлиш Контакт.Напон на Текст : 0–18 V.Дисплеј :

DEN 1080.00