• Свеж
2/0 Ga. Знаме Прстен Терминали, 5/16 Студ (1 по Пакет)

2/0 Ga. Знаме Прстен Терминали, 5/16 Студ (1 по Пакет)

Buyers rating:
DEN 440.64

Од стока

90 Степени Знаме.Не-Изолирани, Калај Позлатен Бакар. 347° F Max Температура.Не-изолирани 2/0 мерач знаме прстен терминали, 5/16" студ.Карактеристики 90 степени ориентација изработка на crimp повеќе удобен и им овозможува на прстен терминал да се користи во затворен простор.Во некои апликации, ова терминалот може да се користи за да се избегне свиткување вашиот јаже да се ориентираат тоа со традиционална прстен терминал.Бара само еден crimp на жица.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Camco 55537 PowerGrip 30 AMP Навој Locking Ring
  • Свеж
Се проценува:

Camco 55537 PowerGrip 30 AMP Навој Locking Ring

Замена Дел : За било кабелот за напојување глава дека има изгубено или скршени своите постоечки locking ring.Ц

DEN 551.04