• Свеж
G9 LED Светилки Dimmable Топло Бела, 4W LED G9 Светилки Еквивалентно на 40W Халоген Светилки, CRI>85Ra, Без Треперење, 385LM, 3000K, AC 120V, 6-Pack, Viaus

G9 LED Светилки Dimmable Топло Бела, 4W LED G9 Светилки Еквивалентно на 40W Халоген Светилки, CRI>85Ra, Без

Buyers rating:
DEN 311.76

Од стока

[DIMMABLE, БЕЗ ТРЕПЕРЕЊЕ] Dimmable 4 W led G9, на затемнување опсег е 0%-100% , компатибилен со повеќето нежните, без треперење, не зуењето, и заштита на видот на вас и вашето семејство здравје. [ЕНЕРГИЈА-ЗАШТЕДА на енергија И ТРАЈНИ] 4 W led G9 светилки може да го замени 40 W блескаво светилки и халоген светилки, заштеда до 90% на осветлување електрична енергија трошоци.Керамичка база има силна топлина дисипација и има живот до 30.000 часа, намалување на фреквенцијата на замена и намалување на трошоците. [ШИРОКА ПРИМЕНА] 3000 K топло бела светлина се меки и светли, CRI>85 Ra, и висока репродукција на боите.Тоа е идеален избор за кристалните лустери, дневната соба или трпезаријата лустери, вдлабнати таванот светла, пејсажи осветлување, кабинет светла, бања светла, опсег капи, итн. [Светне ВЕДНАШ] Стандард G9 светилка сопственикот, лесно да го инсталирате, plug and play.Големина : 15.5*50mm (0.61*1.96 инчи), ве молиме проверете дали светилки големина е погодна за вашиот G9 светилка пред купување. [100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА] Ако имате било какви прашања во врска со нашите светилки, ве молиме контактирајте со нас.Ние нудиме две-годишна гаранција и безусловно се врати и размена на услугата во рок од 30 дена.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне