• Свеж
НИ+ 91% Isopropyl Алкохол, 16 оз (24-pack) - Медицински Одделение - ФДУ Регистрирани Направен во САД (16oz x 24)

НИ+ 91% Isopropyl Алкохол, 16 оз (24-pack) - Медицински Одделение - ФДУ Регистрирани Направен во САД (16oz

Buyers rating:
DEN 1564.80

Од стока

Медицински-одделение (USP) прва помош антисептик за да помогне да се спречи ризикот од инфекција.Произведено во САД со 100% чиста, безбедна НАС материјали.ФДУ регистрирани и одобрени од производот : НДЦ (Национални Дрога Код) 78557-302-01. Рамна стапка на Fed Ex Земјата превозот; пристигнува во 3-7 дена.Поддршка болници & добротворни организации на национално ниво.ПРОИЗВОД OVERVIEWUS+ 91% Isopropyl Алкохол е во FDA-одобрени прва помош антисептик за да помогне да се спречи ризикот од инфекција.Тоа содржи 91% isopropyl алкохол и ултра-чиста deionized вода.Тоа е направено во САД со користење на 100% НАС материјали.INGREDIENTSIsopropyl алкохол (91%), ултра-чиста deionized вода.SPECIFICATIONSPackage Тип : 16-унца шише со фолија безбедност печат Боја : Јасно, безбоен ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : САД СНАБДУВАЧ : САД+ Здравствени Производи Milford, Конектикат, САД SHIPPINGSame-денот на испорака за нарачки поставени од страна на 2 PM ETFlat-го оценувате Fed Ex Земјата Превозот во безбедна пакување Секој бут поединечно безбедност sealed OUR COMMITMENTWe сме посветени на водење на вас и вашето семејство безбедно.ФДУ - CDC - КОИ во согласност Само чиста, безбедна, медицински-одделение материјали Не се штетни супстанции Нема мистерија состојки Информирани од страна на најновите научни истражувања Етички цените.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне