• Свеж
Пинк жито пипер (Schinus molle) Етерично Масло Чиста и Природни Undiluted Неисечени Масло - Најдобро за Ароматерапијата (250ml)

Пинк жито пипер (Schinus molle) Етерично Масло Чиста и Природни Undiluted Неисечени Масло - Најдобро за

Buyers rating:
DEN 182.16

Од стока

Тоа е Етерично Масло.Ботаничкото Име : Schinus Molle.Метод на Екстракција : Пареа Дестилирана.Боја : Безбоен бледо жолта течност.ЗАБЕЛЕШКА : Овие ароматерапијата масла се само за надворешна употреба.Пинк жито пипер етерични масла, слично како и повеќе покори во мирисот од тој Црн Пипер етерично масло, има арома дека е свежа, многу интензивен, diffusive, сува, топол и сладок зачинета со слабо флорални белешка, сува вуди, малку smoky полугласно, и назад белешки личи Angelica и Смрека.Ве молиме имајте во предвид дека aromatherapeutic својства на Пинк жито пипер не се исти како и оние за Црн Пипер етерично масло, и не треба да се користи како замена за другите.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Bestar 9.5 Flexi 2-Фиока Set - Cielo
  • Свеж
Се проценува:

Bestar 9.5 Flexi 2-Фиока Set - Cielo

Assembly Required Yes.Објектот висина 10.0 Објектот длабочина 17.5 Објектот ширина 19.3 Колекција Cielo 100% рециклираат па

DEN 3470.64