• Свеж
Milageto 12v Strobe Флеш/Индикатор Светлото Секогаш на Зелената Светилник Индикатор Светлина

Milageto 12v Strobe Флеш/Индикатор Светлото Секогаш на Зелената Светилник Индикатор Светлина

Buyers rating:
DEN 441.60

Од стока

DC 12 V, индустрија и на ниво на долг работен век.Светла светла боја, висок леснотија LED сијалица, Отпорни на Светлина Големина (Висина х Дијаметар) : 4 x 7 cm.Perfert за индустрија, стража, transportations, фабрика работилница, пристанишни терминали, автоматизација на машини и итни случаи; исто Така, можат да бидат применети на лични домашна употреба.Двојно светлина начини : stroboscopic (strobe) или постојано-на.Опис : - DC 12 V, индустрија и на ниво на долг работен век - Светла светла боја, висок леснотија LED сијалица, Отпорни, исто Така, можат да бидат применети на лични домашна употреба - Лесен за инсталирање, мали и едноставни; Светлина Големина (Висина х Дијаметар) : 4 x 7 cm Specification : - Материјал : PC Пластична Светилка за Сенка, ABS Пластика за Светлина База - извор на Енергија : 12 V DC - Моќност : 2 W - Работат на струјата : 0.2 A - Боја : Зелена - Поврзување на позитивниот пол на Црно, негативниот пол на Црвено. - Целосна Светлина Големина (Висина х Дијаметар) : 4 x 7 cm / 1.6 x 2.8 inches Package Вклучува : 1 Парче Предупредување Light1 Пакет на Fasteners Note : ве Молиме овозможи 1-2mm мерење на грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне