• Свеж
1 М Надворешни Мини САС HD SFF-8644 4 X SATA Кабел

1 М Надворешни Мини САС HD SFF-8644 4 X SATA Кабел

Buyers rating:
DEN 324.00

Од стока

Оваа Мини САС да Sata Кабел поддршка поврзете до 4 хард дискови истовремено.Не само што се заштедува на време и пари за вас,но, исто така, овозможи да се спаси PCB простор.Нема Повеќе Чекање за Пренос на Податоци, Оваа Мини САС да Sata Кабел за поддршка на трансфер на податоци го оценувате до 6 Gbs по диск.Само за Пренос на големи датотеки во секунди.Универзална Компатибилност Мини САС SFF 8644 до 4 sata кабел компатибилен за сите хард дискови со sata порта.Елегантен Дизајн Во комбинација од нерѓосувачки челик конектор и latch може да се спречи случајно исклучувањето и намалување на вибрации на исклучувањето.Надворешни Мини САС HD SFF-8644 4 X SATA Кабел.Unbranded.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне