• Свеж
XLBHLH LED Надворешен Ѕид Фенер, Алуминиумски Ѕиден Sconce Осветлување Тела, Водоотпорен Декоративни Ѕид Светилка за Тремот, Надворешност, Патио

XLBHLH LED Надворешен Ѕид Фенер, Алуминиумски Ѕиден Sconce Осветлување Тела, Водоотпорен Декоративни Ѕид Светилка

Buyers rating:
DEN 1900.56

Од стока

★ Едноставна лак ѕид светилка, ограничени и тркалезна лак светилка тело, светне живот со дизајн, како елф тивко гледа на ноќта. ★ Отворено водоотпорен, IP54 заштита ниво, во комбинација со силиконски печат за да се спречи дожд и прашина од intruding. ★ Светлина, го осветлуваат светлина одблизу, светла, стабилен и сигурен, и нема да го даде во суровата надворешна средина. ★ Трепка сребро сива прскање третман, отворен пластични прав електростатско прскање процес, малку блескав во сонцето, исклучителна сребрен сјај, плус матирано стабилна светилка тело, текстурата е силна, едноставни и убави. ★ Задебелена умре-фрлија алуминиум, направен од висок квалитет на алуминиум ingots, и внимателно да се разгледуваат од повеќе процеси како што се врти, полирање, и полирање.силен и здрав.Опис на производот : Тип : надворешен ѕид светилка.боја : сива.Материјал : Алуминиумски+КОМПЈУТЕР.големина : 16x7.9cm (6.3x3.1in).Сијалица тип : LED.Моќност : 5 W.Температура на бојата : 3000 (К)Стил : Модерна.Класичен.Европски стил, Американски стил.Сертификација : ОКОЛИЈА, CCC, УЛ, ЕУ, Ro HS, FCC, ETL и други сертификати.Примена : Овој ѕид светилка е многу погодна за вашиот дом, тремот, гаража, ходник и влезот.Просечниот животен век : 50000 часа.Пакување : 1×Ѕид светилка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне