• Свеж
Ohaus V71P3T Храбри 7000 Компактен Клупата Скала 3kg x 0.1 g

Ohaus V71P3T Храбри 7000 Компактен Клупата Скала 3kg x 0.1 g

Buyers rating:
DEN 1925.28

Од стока

Авто shutoff : yes.Батерија : батерија (вклучени).Калибрација тип : надворешно.Јазици : англиски јазик.Индикатор за слаба батерија : yes.Двоен дисплеј е идеален во трговијата на мало средини дозволувајќи им на оператор и корисниците на истите приказ на производот тежина.Двоен дисплеј, исто така, е добро прилагодени за обработка средини, каде што лица кои ракуваат со храна може да делат една скала.Секој дисплеј вклучува Инфраред сензор дизајниран да им овозможи на повторувачки тежина без воопшто да се допира скала.Проверете мерење режим користи светла црвена, жолта и зелена Led диоди да се направи пополнување, сортирање, Оценување и делење лесно и брзо.Совршен за продажба на мало средина со touchless дизајн, dual прикажува, и стандарден печатач излез двојна позадинско осветлување прикажува им овозможи на операторите и корисниците да видите информации во исто време.Стандарден RS-232 излез вклучени за поврзување на принтер, со друга порта на располагање да додадете дополнителни комуникациски опции.Предниот и задниот дел од Инфрацрвени сензори ќе tare, тежат и да печатите со лизгање на рака, минимизирање на контаминација.Здрав не ' рѓосувачки челик и ABS изградба.Вграден-на полнење на батеријата обезбедува 210 часа на непрекината употреба.Тежат функции вклучуваат мерење, процент мерење, проверка мерење и проценти се провери, и акумулација.Ntep и NSF одобрени за продажба на мало и ракување со храна апликации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне