• Свеж
157 Парчиња Диносаурус Ѕид Decals Акварел Декоративни Диносаурус Диносаурус Нозе Диносаурус Јајца Ѕид Налепници Тропски Растенија Налепници за Дете Бебе бебе соба Сп?

157 Парчиња Диносаурус Ѕид Decals Акварел Декоративни Диносаурус Диносаурус Нозе Диносаурус Јајца Ѕид Налепници

Buyers rating:
DEN 311.76

Од стока

Карактеристики : Материјал : ПВЦ Големина : 36 x 28 см/ 14.Лесно кора и се држи : само кора и се држи на decal на ѕидот, не треба да се користи за пренос на филмот и не сечење, дури и дете може да го направи тоа самостојно; Кога ќе треба да ги отстрани, тие едноставно кора од далеку, без напуштање на било какви траги или остатоци, и овие налепници може да остане долго време без паѓа.Ве молиме овозможи мала големина разликата се должи на рака мерење.02 инчи, удобен за носење.Интересни подароци за децата : овие диносаурусите налепници се лесно да ги задоволи децата' љубопитност и истражување соништа, им помогне да научат за диносаурусите; Овие диносаурусите налепници се убаво избор на подароци за роденден, бебе туш, или Божиќ на деца и ќе им помогне да се создаде свој диносаурус светот.Акварел стил диносаурус дизајн : собата е полна со слатки јура dinosuars, како што т-рекс, stegosaurus, lizardaurus, emeisaurus, делта bensaurus, brontosaurus, како и dinosuar нозе, dinosuar јајце, дрвја, вулкани, итн.Соодветна количина : ќе добиете 8 листови на акварел диносаурус ѕид decals, 157 парчиња во вкупно, доволни количини може да ги исполни вашите различни декоративни потреби, како и различни форми и големини за да го изберете, создавање на прекрасни dinosaurworld за вашите деца.Созд на lifelike диносаурус светот : Дизајниран со различни dinosuars, таквите како т-рекс, stegosaurus, lizardaurus, emeisaurus, делта bensaurus, brontosaurus, како и dinosuar нозе, dinosuar јајце, дрвја, вулкани, овие диносаурус ѕид налепници се класични елементи на диносаурус светот; Овие диносаурус ѕид налепници направи оригиналната празно дома одеднаш исполнет со инспирација, различни од диносаурус избори се многу популарна со деца.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне