• Свеж
4D Скулптура Помине Уметност Мувла Set - Креативни DIY Помине Уметност Сликарство Врежан Впие Исклучување полски Цвеќиња Дизајн, Моделирање на Алатката, повторна упот?

4D Скулптура Помине Уметност Мувла Set - Креативни DIY Помине Уметност Сликарство Врежан Впие Исклучување полски

Buyers rating:
DEN 190.80

Од стока

【4 D Резба Гелови Лак】 Секој калап содржи различни дизајни за да си игра со.Уживаат играјќи си со повеќе дизајни сите во еден калап.Овие модели се стручно направена, така што неговите сложени дизајни покажуваат совршено на вашите нокти. 【DIY Дизајн】 Импресионира врежана дизајни врз вашите нокти, создавање на прекрасни извајани модели.Се создаде прекрасни уметнички дела право на вашите нокти со користење на 4 D Скулптура Помине Уметност Мувла!. 【Долготрајни и природни】 бои, исто така, се навистина убава и пигментирани, лесно да работат и да се добие целосна боја покриеност дури и само 1 слој. 【Лесен за Употреба】 Меки силиконски.Три-димензионални олеснување мувла, лесен трансфер печатење.Работата е едноставна, само треба да се шири на мека лепилото рамномерно на ноктите, а потоа користете го силика гел мувла обложени со прав за печатење на ноктите, ќе го поттикне врежана дизајни врз вашите нокти. 【Широко Применливи】 Погоден за УВ гел ноктите/акрилни нокти/природни нокти, итн, ви овозможува да добиете на долготрајни и супер shinny ефект.Функција : Меки силиконски стерео олеснување, easy transfer Лесно да се игра со помош на 3 D печатење на образец Спецификации : Материјал : Силикон Стил : Како што е прикажано Големина : 8.2 х 14 см Производ Вклучува : 1 Сет x 4 D Скулптура Помине Уметност Мувла Инструкции: 1. Земете соодветен износ на кристал мека лепак; 2. Месете во мала топка; 3. Применуваат мека лепилото рамномерно на ноктите површина; 4. Изберете соодветен износ на прав и се примени на шаблон; 5. Притиснете на прав-обложени дефиниција на ноктите парче.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне