• Свеж
Headband Зголемувачот,Слободни раце Слушалки Loupe Главата Монтирани Зголемена Очила со 4 Монтажни Леќи за Читање,Електронски Поправка,Накит,за Шиење

Headband Зголемувачот,Слободни раце Слушалки Loupe Главата Монтирани Зголемена Очила со 4 Монтажни Леќи за

Buyers rating:
DEN 1346.40

Од стока

Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе одговориме на вашите прашања, во рок од 24 часа. [ШИРОКА УПОТРЕБА] - се Применува за jewelers, watchmakers, монета и печат познавачите или колекционери, научници, електроника инженери, печатење индустрија, хартија контрола за безбедност документи, растителни и животински инспекции, водени жигови и сигурносен појас инспекции. Нека лупа блиску до забележан објект, да се почитува објектот не се движи, растојанието помеѓу човечкото око и забележан објект не се промени, а потоа се пресели на рачни лупа да се премести назад помеѓу објектот и човековото око се додека сликата не е голем и јасен.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Производ материјал : Акрилни леќа + ABSSize : 265*200*46 MMMagnification : 1.5 x)за да ги задоволат вашите разни needs Width може да се извртени лево и right Elastically прилагодливи, една рака функционирање, лесен и effortless The леќа е засилен за да се постигне површинска цврстина Прилагодливи агол леќа за да се обезбеди точни осветлување на површината на поле на гледање, што го прави полесно да се use For читање на книги, весници, везови, цртање, накит идентификација, итн.

Карактеристиките

Product material:
Acrylic lens + ABS
Size:
265*200*46MM
Magnification:
1.5x, 2x, 2.5x, 3.5x
Net weight:
138G
PACKAGE CONTENTS:
1 x headband with magnifying glass :
4 x interchangeable lenses (1.5x, 2x, 2.5x, 3.5x) :
Do not expose it to direct sunlight to prevent fire. :
Make sure not to look at the sun with a magnifying glass :
Instructions:
1. Let the magnifying glass close to the observed object, observe the object does not move, the distance between the human eye and the observed object does not change, and then move the handheld magnifying glass to move back and forth between the object and the human eye until the image is large and clear. :
2. The magnifying glass is as close to the eye as possible The magnifying glass does not move and moves the object until the image is large and clear. :

Вака можеби ќе ви се допадне