• Свеж
12X50 Висока Дефиниција Monocular Телескоп со паметен Телефон Носителот & Tripod, Компактен Рачни Водоотпорен Monocular Опсегот за Возрасни Деца, BAK4 Призма FMC Леќа Monocular за дивиот

12X50 Висока Дефиниција Monocular Телескоп со паметен Телефон Носителот & Tripod, Компактен Рачни Водоотпорен

Buyers rating:
DEN 623.76

Од стока

На monocular телескоп обезбедува 12 пати зголемување и има 50 mm цел широк објектив.Во прилог, на работ трска дизајн може ефикасно да се намали око замор.Лесно да го инсталирате, и ќе обезбеди HD слики или видео записи за да ги споделите вашите убави и неверојатни моменти со вашето семејство и пријатели. 【Широко се Компатибилни се со паметни телефони, Лесно да го Инсталирате】Нашите monocular опсегот за телефонот доаѓа со брз усогласување паметен телефон носителот и tripod. 【Висок Контраст И Резолуција на Слики】BAK-4 призма и FMC целосно мулти-обложени леќи опремени, ова monocular делокруг обезбедува супериорни во однос на преносот и светлина и во светлина ќе достигне колку што 99%, што го вашиот поглед посветла, појасно и обезбедува јасни слики. Рачно да се приспособат на фокус, додека на сликата е јасна.Најдобар гледање на далечина на ова monocular обемот е 419ft/1000 метри. (Секој мобилен телефон има главни леќи на камерата, можете да проверите на кои главни леќи на камерата преку покривање на камерата). 【12 X50 Висока Дефиниција Monocular Телескоп за паметен Телефон】12 X зголемување и 50mm објект леќа дијаметар monocular, обезбедува јасно, светла слика и различни полиња на гледање, совршен за планинарење, лов, качување, птицата гледа, дивиот свет гледа, топката игри, концерти и сценографијата гледање.Тој е опремен со tripod и lanyard, кој е удобен за носење и лесен за употреба.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. 【Водоотпорен, Fogproof и Против пролизгување Дизајн】Азот исполнет водоотпорен и О-прстен запечатени оптика спречување на влага, прашина и остатоци , обезбедува живеење водоотпорен функција и анти-магла функција.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Vixen 1105 4X12 Мулти Monocular
  • Свеж
Се проценува:

Vixen 1105 4X12 Мулти Monocular

Поле на поглед : 11.5 Сте.Поле на 1000m : / 201m.Поле на 1000yds : 659 ft.Obj леќа : 12mm.Око Олеснување : 15.0 mm.Во близина на Фо�

DEN 839.76