• Свеж
JIHAE115 лупа 5X / 8X / 10Х / 15X / 20X Зголемена светилка Виткање Читање Биро Козметички Поправка Заварување Бела Зголемена Леќа (Боја : 5)

JIHAE115 лупа 5X / 8X / 10Х / 15X / 20X Зголемена светилка Виткање Читање Биро Козметички Поправка Заварување

Buyers rating:
DEN 1485.60

Од стока

Флексибилни слободни позиција слободно да се прилагоди на било која саканата позиција и агол.Ова јасно може да се набљудуваат идентификација на кутии и светлината и carcinence, фотографии и скапоцени камења.Ако имате било какви прашања, молам контактирајте ме на првиот пат.★ Набљудување метод 1 : Набљудување огледало е поблиску до набљудување цел, забележани така што набљудување целна не се движи, и растојанието помеѓу човечкото око и набљудување целна не се промени, а потоа рачно лупа се пресели и се пресели и назад.★ Нашиот производ е целосно тестирани, се проверуваат и се одликува пред превозот, па може да се купи со доверба. Тоа исто така може да се користи за тестирање на накит сертификација, супстрат површина квалитет, боја корекција, итн.Светилки со висок квалитет и висока рефрактивната refractor зголемувачот проширија и изострен, може да го намали замор на очите и око за заштита.На зголемувачот не се движи и се движи објектот се додека сликата не е во голема мера се јасни.Моќен и разноврсна лупа функција оптичко стакло леќа, дисторзија-бесплатно гледање и можат да го подобрат квалитетот на сликата.Светла и јасна визија LED светла, се јасно видливи под сите услови на осветлување.★ Главната функција на лупа е да се прошири на слика на предметот.Да читате книга, да читате весник, на работа или да ја користите за многу други апликации.Јас ќе се реши за вас како е можно поскоро. Безбоен achromatic леќа.Се додека сликата не станува остри и јасни,★ Набљудување метод 2 : Премести очила блиску до окото колку што е можно.★ Употреба : 1. ★ Бренд : jiahe115★ Добредојдовте во мојата продавница,★ се надеваме дека ќе може да го најдете производот ви се допаѓа во нашата продавница.Име на производ : Зголемувачот Lamp Zoom : 3 X / 5 X / 8 X / 10 XLens Материјал : сино стакло lens Voltage : 220 VFrequency : 50 Hz-60 Hz Light извор : LEDColor температура : 6500k Lens дијаметар : 127mm Use Локација : салон за убавина / помине shop / house Packing листата : * 1 зголемена lampnote : Поради разликите помеѓу екран и фотографски светлина, производот може да биде 1-2 см грешка, и ќе има некои слики во боја.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне