• Свеж
LIHI Боја Лабораторија ЛЕПЛИВОСТА 22PCS Двојно-заврши Solic Боја на лак Ленти,Ноктите Обвива, Ноктите Печ, Реално лак листови Трепет заврши, 20MLD002 Сводот

LIHI Боја Лабораторија ЛЕПЛИВОСТА 22PCS Двојно-заврши Solic Боја на лак Ленти,Ноктите Обвива, Ноктите Печ,

Buyers rating:
DEN 167.76

Од стока

За да го користите нокти датотека ,pls бидете сигурни вертикално датотека која е 90 степени на вашите нокти и насока само од врвот до дното 5.Можете да ја прекинеме ноктите обвива што сакате да ја користите и зачувување на остатокот за подоцна.Мазна апликација : Лесно да се однесуваат и да ги отстраните, нула време на сушење, не само за професионална употреба, туку се салон квалитетни резултати во 5 минути право дома.Да се Отстрани : Само натопи ги рацете во топла вода за неколку минути да се направи нокти налепници мека и потоа нежно кора off.ВНИМАНИЕТО : 1.Безбедно да се користи : нема хаос, без мирис, нетоксичен, не надразнување, не го уништи или дамка ноктите, лепило растенијата латекс да трае и до 14 дена или повеќе со topcoat.тоа е многу лесен, можете да го носат на вашиот патување во секое време.Бидете сигурни да одберете лак лента една големина помала од вашите нокти ширина за најдобри естетика, отстранување на транспарентен филм пред примена 3.Можете исто така да ги применуваат на прстите Не-Токсични и 100% Вегетаријанска : Нашата лак лента обвива функција само како лак, бидејќи тие се направени од 100% вистински лак , но без опасни хемикалии кои се наоѓаат во некои помине лакови.Забавувајте се за Секоја Прилика : како што роденден партии, игра датуми, девојки ноќ надвор, bachelorette партии, и повеќе .Висока прецизност помине уметност : изработени од 100% вистински лак, а не пластичен материјал, водоотпорен, професионален маникир резултат на тоа, помине уметност без досадни лажни нокти, тоа е најновиот начин да се accessorize ги прстите .Тие се не-токсични и 5-Free, што значи дека тие не се формалдехид, dibutyl phthalate, toluene, camphor или формалдехид смола.Лесно да се применуваат : Овие се 2020 најновите дизајн за нокти полски ленти дека може да се носат.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне