• Свеж
TYC Лево Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 1996-2000 Chrysler Караван/Voyager/Град & Земјата

TYC Лево Опашка Светлина Собранието Компатибилен со 1996-2000 Chrysler Караван/Voyager/Град & Земјата

Buyers rating:
DEN 732.72

Од стока

Сите TYC светилки се предмет на ригорозни тест возило се вклопуваат и други постапки.Квалитетот капка-во и без мака производи.Бројни и напорно осветлување параметри предмет секоја светилка дизајн на вистински услови во светот.TYC мандат внатрешна контрола на квалитетот мерки се обезбеди производот сигурност и леснотијата на инсталација. "Drop-in одговара" со споредливи толеранција речиси идентични монтажа одредби и заменливост со OE жици harnesses.Секој TYC замена светилка е произведен со слични материјали како оригинална опрема и поминува низ ригорозни тестирање за да се осигура вашата безбедност во текот на денот и ноќта употреба.На вашето возило светилки се суштински дел од своите безбедносни карактеристики, па TYC замена светилки се исполнат SAE/ТОЧКА прописи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне