• Свеж
Jovenn Топката Главата Заграда, Метал 360° Заклучување Цврсто Tripod Глави 1/4in Тема Завртка Планината Испакнати Рачки за Надворешна Употреба

Jovenn Топката Главата Заграда, Метал 360° Заклучување Цврсто Tripod Глави 1/4in Тема Завртка Планината Испакнати

Buyers rating:
DEN 191.76

Од стока

Оваа топката главата може да издржи на тешки товари, заклучување цврсто, и да се движат непречено.Цел и хоризонт израмнување може да се оствари како еден инстинктивно движење, и ригидно lockup зема само брз пресврт на еден управувачки елемент.Овој производ може да се инсталира повеќето микро проектори или за апарати на пазарот.Анти-пропадна дизајн дава вашиот уред подобра заштита.Со користење на овој tripod топката глави се исто така многу полесно да се носат и пакет од tripods со пан-навалите главинема долго, испакнати рачки.Едноставно завртка tripod топката главата на вашиот tripod.Потоа завртка целата tripod поставено на вашата камера.Оваа топката главата може да издржи на тешки товари, заклучување цврсто, и да се движат непречено.Цел и хоризонт израмнување може да се оствари како еден инстинктивно движење, и ригидно lockup зема само брз пресврт на еден управувачки елемент.Со користење на овој tripod топката глави се исто така многу полесно да се носат и пакет од tripods со пан-навалите главинема долго, испакнати рачки.Овој производ може да се инсталира повеќето микро проектори или за апарати на пазарот.Анти-пропадна дизајн дава вашиот уред подобра заштита.Едноставно завртка tripod топката главата на вашиот tripod.Потоа завртка целата tripod поставено на вашата камера.

Карактеристиките

Material:
Metal
Screw Mount:
1/4 thread
Maximum Load:
2.5kg
Pan:
360 degree
Plate diameter:
3cm
Head weight:
75g
Head height:
6cm
Compatible wit:
All the cameras and tripod with 1/4 screw, And flash holder with 3/8 screw
Package Include:
1 x Mini Ball Head   :

Вака можеби ќе ви се допадне