• Свеж
Почвата Влажност Контролер, Почвата Сензор Погодно DC12V Пластични Automatic за Potted Растенија

Почвата Влажност Контролер, Почвата Сензор Погодно DC12V Пластични Automatic за Potted Растенија

Buyers rating:
DEN 249.36

Од стока

Можете да изберете соодветна жици метод според товарот напон се користи. F2 за влажност correction There и не треба да се поправат грешките при нормална употреба.Функција : 1. Почвата влажност контрола модул е направена од квалитетна PCB материјал, поседуваат висок reliability5.Кога влажноста е помала од постави вредност, започнете со пумпа за да започнете наводнување, и да престане наводнување кога влажноста достигнува постави вредност.Кога влажноста е помала од постави вредност, започнете со пумпа за да започнете наводнување, и да престане наводнување кога влажноста достигнува поставите value3. На сонда може да се вметнува директно во почвата, која го донесе точни measurement2. За поддршка на производот на интелигентни работа, многу едноставен и лесен за да use4. Може да се користи за автоматско наводнување и наводнување на potted растенија со дигитални display Spec : Предмет Тип : Влажност Контролер Module Material : PCBPurpose : Автоматско наводнување и наводнување за potted растенија со дигитални display Working Напон : DC12 VControl Струја : 0-10 AHumidity Опсег : 20-99%RHControl Точност : ±1%RHSize : Прибл. F0 поставите започнете влажност (на влажност на електромагнетниот вентил или пумпа за вода започнува да работи)Притиснете на "СЕТ" копче за да прикажете "F0" и притиснете на "СЕТ" копчето за да се прикаже на почетната влажност, притиснете + / - копче за да "ја постави" на влажност value2.Ова е дигитален дисплеј на почвата на влага. 52 x 43 x 16mm / 2 x 1.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

1Pcs Нови T9G0141203 Моќ Модул
  • Свеж
Се проценува:

1Pcs Нови T9G0141203 Моќ Модул

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 2035.20
1Pcs Сосема Нов AX2N-1PG-E Брза Испорака
  • Свеж
Се проценува:

1Pcs Сосема Нов AX2N-1PG-E Брза Испорака

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 11035.20