• Свеж
Заштитна Винил Кожата Decal Кожата Компатибилен со Microsoft Xbox 360 Контролер заврши Налепница Кожи Лакрос

Заштитна Винил Кожата Decal Кожата Компатибилен со Microsoft Xbox 360 Контролер заврши Налепница Кожи Лакрос

Buyers rating:
DEN 1543.20

Од стока

1 Парче Кожа Кит - го Зафаќа Предниот дел.Издржливи Ламинатни дека Штити од Гребење, Исчезнува & Пилинг Ќе Не Нула, слабее или Кора.Не Леплива Хаос.Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД : Ние ги Користиме Само 3 M автомобилската-одделение винил, индустријата е најголема доверба бренд, Mighty Skins се произведува во нашата држава-of-the-art објект во Вест Палм Бич, Флорида.Microsoft Xbox 360 Контролер НЕ се Вклучени.Секој Microsoft Xbox 360 Контролер за полнење е отпечатена со супер-висока резолуција со ултра заврши.Сите кожи се заштитени со Mighty Shield.Оваа ламинатни штити од гребење, бледнее, пилинг и најважно од се остава леплива хаос .Нашиот патентиран напредни воздух-порака на винил s совршен инсталација во секое време.Кога сте подготвени да ја смените вашата кожа отстранување е брзо, не леплива хаос или gooey остатоци за повеќе од 4 години.Овој пакет е 2 парче кожа, винил комплет.Вие не може да тргне наопаку со Mighty Skin.Mighty Skins се отстранува винил кожа, специјално дизајнирана за заштита и измената на сите вашите омилени опрема.Со стотици уникатни дизајни за над илјада уреди, ние го направи тоа лесно за вас да се издвоите од толпата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне