• Свеж
ACEBON Премиум Исцелување Кристали Комплет во Дрвена Кутија - 7 Чакра Сет Падна Камења, 7 Мини Срце Облик Чакра Камења, Selenite Полнење Плоча

ACEBON Премиум Исцелување Кристали Комплет во Дрвена Кутија - 7 Чакра Сет Падна Камења, 7 Мини Срце Облик Чакра

Buyers rating:
DEN 623.76

Од стока

НАЈДОБРО ЗА ЗДРАВЈЕТО на Оваа група на медитации ќе ви помогне да се здобијат со доверба, богатство, и цврсти односи, кои би можеле да го намалите стресот, ја буди центри додека исцелување, и да се постигне многу мистично и изненадувачки ефекти.Место на кристал на selenite кристално за полнење да се појави за неколку часа, тогаш вашиот исцелување кристали се задржи неверојатни за самоизлекување.Совршен Исцелување Кристал Сет за Почетници : Ова кристали во собата е совршената комбинација од прекрасни кристали за некој бара за да започнете или да се зголеми своите кристал колекција.Можете да експериментирате со енергија и својства на 8 различни Кристали и да ги користи во широк спектар на употреба, вклучувајќи мрежи, кристално исцелување, Реики, чистење други кристали, заштита, чакра работа, и медитација. 7 чакра камења во собата е погодна за секој подарок-давајќи им прилика, можете да ги испратите на вашите пријатели, љубовник и семејството на Божиќ, роденден, Денот на Вљубените, годишнина, Денот на Благодарноста, Ден на Мајката, Таткото ден, итн. 7 Рака бере Падна Камења : збир на рака бере 7 компјутери од нашите најдобри продажба собори камења ( Црвениот Џаспер, Топаз, Lapis lazuli, Аметист, Црвена Ахат, Aventurine, Јасно Кварц).Овие чакра камења ќе ви помогне да се здобијат со доверба, богатство, и трајни односи, се разбуди на енергетските центри, додека исцелување, и да се постигне многу мистично и изненадувачки ефекти.SELENITE ПОЛНЕЊЕ ПЛИТКА : Selenite се Држиме за полнење и чистење., тоа е, исто така, топло housewarming подарок.SELENITE Природен висок квалитет selenite pendant, ослободување на висок квалитет на енергија, може да се прочисти кристал совршено, се елиминира негативната енергија, што е медитација, лекување потреби.Ова се некои од најубавите малку gemstones дека само резонираат енергија во моментот кога ќе се погледне во нив.ЧАКРА ИСЦЕЛУВАЊЕ КРИСТАЛИ ЗА СРЕЌА : исцелување камења и кристали во собата може да се користи за да се лекува на целото тело или аура, и во одредени области на телото или на специфичните чакри, која може да ги елиминира сите лоши енергии, зли сили, и негативни емоции тогаш можеле да се постигне состојба на просветлување и просветлување.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Полица Пост, 86 H x 1 W, Stee
  • Свеж
Се проценува:

Полица Пост, 86 H x 1 W, Stee

Цена За : Секоја Длабочина : 1" Height : 86" Стандарди : NSF Предмет : Полица Пост За Употреба Со : Shelving Единици Мат�

DEN 672.00