• Свеж
Премиум Британски Леано Железо Таванот Airer Викторија 6-Slat Заградата Наследство Колекција Чад Сина 8ft Slats

Премиум Британски Леано Железо Таванот Airer Викторија 6-Slat Заградата Наследство Колекција Чад Сина 8ft Slats

Buyers rating:
DEN 8639.28

Од стока

Секој airer доаѓа во комплет со 2 загради, 1 двојно макара, 1 единечен макара, 1 cleat, 6 slats на должината на вашиот избор, 10m/32ft јаже и целосни инструкции за инсталација.Солидна леано железо pulleys се дизајнирани за сила & издржливост, (низок квалитет, имитации често се држат за време на инсталацијата), имаат повеќе завртка прачки да се расчисти таванот изолација и имаат монтажни завртка теми што НЕ ќе се скрши.Опции на располагање вклучуваат дополнителни двојно pulleys, екстра долг навој прачки, и подолго, 15 милиони/49ft јаже.Компонентите кои се користат во овој даер се одличен квалитет.5 во висока и кога целосно hoisted е 24cm/9.Протезите е 38cm/15in широк и кога целосно hoisted е 24cm/9.Тешки како глеѓ, рака намали, прав обложени леано железо загради и pulleys од Велика Британија е премиер леење се гарантира нема да рѓа.Вклучува 5-годишно производителот гаранција.Заврши со 2 загради, 1 делукс двокреветни макара, 1 делукс еден макара, 1 cleat кука, 6 slats на должината на вашиот избор, и 10m/ 32ft јаже.5 од таванот до долниот дел на airer.Тоа простори на дрвени slats понатаму, освен што ќе ви овозможи да се вчита подебели објекти како што се крпи, но не е толку криви како Класичен заградата, па тоа не се бара колку главата соба. 5 година производителот гарантира за замена или размена било неисправни леано железо делови БЕСПЛАТНО.Тешки како глеѓ, рака намали, прав обложени леано железо делови се гарантира да не ' рѓа.Не само што може да заштедите повеќе од цената на airer во годината, но ќе ја намали вашата јаглерод стапало.Ние пар овие Фрлија Во Стил на делови со нашите сопствени slats бланширан од одржливи, Источна САД топола тврдо.На slats се дизајнирани да одговараат на загради и нема да се тркалаат.Оригиналниот Британски Викторија дизајн од Фрлен Во Стил пакети сите карактеристики на нивните оригинални таванот монтирани сушење rack во нови Наследство Колекција бои.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне