• Свеж
SmartSign Претпазливост - Х-Зраци Опрема Label | 7 x 10 Ламинат Винил

SmartSign Претпазливост - Х-Зраци Опрема Label | 7 x 10 Ламинат Винил

Buyers rating:
DEN 1596.00

Од стока

ИЗДРЖЛИВИ ВИНИЛ.Направен на 4 мили дебели, conformable винил и има агресивна лепило поддршка.Етикети трае и до 5 години надвор.ЛАМИНАТ.Графика се заштитени од временските услови и злоупотреба.Графити може да се чисти надвор.Ламинат labels outlast конкурентна unlaminated или overcoated етикети.ЛЕСНО ДА СЕ ЧИСТИ.Ламинат винил етикети се мар-отпорни и можат да бидат лесно избриша исклучи за да се отстрани нечистотијата, прашина, или маст.ИНСТАЛАЦИЈА.Етикети се држи до рамен или криви површини и може да се користи во затворени простории или на отворено.X-RAY ЕТИКЕТИ.Означете со Х-зраци производство на опрема во вашето работно место со овој претпазливост етикета.Само овластен Персонал (со Запре Рака Графички) - Безбедност Знак се направени од издржлив ламинат винил со агресивна лепило.Патентирана "Воздух Ослободување" систем од 3М, развиена првично за автомобил-обвива, значи дека labels може да се примени без заробени воздушни меурчиња и се првично repositionable.Ги исполнува OSHA 29 CFR 1910.145.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне