• Свеж
WIDIA TDM0810UPM ВРВОТ Вежба М1 Модуларен Вежба Insert, 0.9375/23.812 мм, 140 сте, ДО Геометрија, Десната Рака се Намали, Карбид, TiAlN Слој, W32 Седиште Големина

WIDIA TDM0810UPM ВРВОТ Вежба М1 Модуларен Вежба Insert, 0.9375/23.812 мм, 140 сте, ДО Геометрија, Десната Рака

Buyers rating:
DEN 3201.84

Од стока

Универзална Точка (ДО) геометрија наменета за флексибилност и продуктивност.Лесно вметнување на промените, без завртки или стеги потребно.Расположливиот вметнете ја елиминира reconditioning трошоци.Со нивоа на перформанси и метал отстранување стапки да се спореди со онаа на цврсти карбид вежби, WIDIA ВРВОТ ВЕЖБА М1 нуди сите квалитет и перформанси што ви треба во еден разноврсна, економски пакет.Единствена пред стегање систем овозможува внесува да се смени брзо, дури и во внатрешноста на машински алатки, заштеда на местење на време и производствени трошоци.На TDM1 платформа ја нуди, СЕ(M) вежба-точка дизајн во WU25 PD одделение — широка примена опсег геометрија, специјално развиени за ефикасна дупчење на челик, од леано железо и челик.Тоа опфаќа дијаметарот се движи од .3159–1.0232" (8-25.99 mm) во рамки на стандардната понуда во L/D стапки од 3, 5 и 8 x Г. Со неговото високо ниво на перформанси, широка примена опсег и докажани точка геометрија, TDM1 ги комбинира сите на економските придобивки од модуларен дупчење систем со обработка перформанси и дупка квалитет за да може да се справи дури и вашиот најголем предизвик операции.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне