• Свеж
Лицето Крем, Анти Навремено Лицето Крем 30g за Нега на Кожата

Лицето Крем, Анти Навремено Лицето Крем 30g за Нега на Кожата

Buyers rating:
DEN 258.96

Од стока

Природната Формула : Користење на природните формула, без иритација, веднаш смирува и moisturizes сува и иритирачки кожата. Чувајте ги Чисти Кожата : Овој крем може да остане во кожата и порите и чисти, се намалат порите, како и ефикасно да се спречи comedo.Намалување на Брчките : Намалување на брчките, подобрување на кожата unevenness, анти-оксидација, како и спречување на стареење на кожата. Спречување на Фини Линии и Темни Дамки : Спречување на фини линии и темни дамки предизвикани од штетните зраци на сонцето.Доколку има алергиска реакција, овој производ не може да се користи.Ако не, тоа може да се користи. Олеснување на Кожата, Чешање : Ублажување на кожата, чешање, анти воспалителни, ретинол стимулира синтеза на колаген.Чувајте ги Чисти Кожата : Овој крем може да остане во кожата и порите и чисти, се намалат порите, како и ефикасно да се спречи comedo.Природната Формула : Користење на природните формула, без иритација, веднаш смирува и moisturizes сува и иритирачки кожата.Спречување на Фини Линии и Темни Дамки : Спречување на фини линии и темни дамки предизвикани од штетните зраци на сонцето.Спецификација : Предмет Тип : Витамин А Cream Shelf Живот : 3 years Net Содржина : 30g Efficacy : Ублажување на кожата, чешање, анти воспалителни, ретинол стимулира колаген синтеза, намалување на брчките, ја подобрува кожата unevenness, антиоксиданси и спречуваат стареење на кожата Пакет Листа : 1 x Витамин А Cream Note : се Применува малку производ на внатрешноста на вашите колена или зад ушите и оставете го околу 20 минути за да видите дали постои било каква непријатност, како што се црвенило, оток и јадеж.

Карактеристиките

Item Type:
Vitamin A Cream
Shelf Life:
3 years
Net Content:
30g
Efficacy:
Relieve skin itching, anti inflammatory, retinol stimulates collagen synthesis, reduces wrinkles, improves skin unevenness, antioxidants, and prevents skin aging
Package List:
1 x Vitamin A Cream :
Apply a little product on the inside of your elbows or behind your ears and leave for about 20 minutes to see if there is any discomfort such as redness, swelling and itching. If there is an allergic reaction, this product cannot be used. If not, it can be used. :

Вака можеби ќе ви се допадне