• Свеж
ZING 1913S Еко Безбедност Етикета, Biohazard Заразни Отпад, 5 H x 3.5 W, Црно на Портокалова (Пакување од 2)

ZING 1913S Еко Безбедност Етикета, Biohazard Заразни Отпад, 5 H x 3.5 W, Црно на Портокалова (Пакување од 2)

Buyers rating:
DEN 230.88

Од стока

Во согласност со OSHA прописи и е потребна во области за да се идентификуваат регулирани со отпад.Отпорност на растворувачи, влага, scuffing, и UV изложеност.Направен од 70% пост-индустриска рециклирани стиропор и поддржува leed кредити.Етикета мерки 5" x 3.5".Направен во САД.Големина : 5 Инчи H x 3.5 Инчи W | Стил : Рециклирани стиропор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне