• Свеж
OSHA за Итни случаи Знак - Око Мие Станица | Винил Етикета Decal | Заштитете го Вашиот Бизнис, градилиштето, Магацин & Продавница Област | Направени во САД

OSHA за Итни случаи Знак - Око Мие Станица | Винил Етикета Decal | Заштитете го Вашиот Бизнис, градилиштето,

Buyers rating:
DEN 214.80

Од стока

ИЗДРЖЛИВИ : Сите наши OSHA за безбедност на производи се направени од комерцијални одделение материјали специјално оценет за надворешна или внатрешна употреба за години на одржување слободни живот во harshest средини.Нашите знаци ќе трае толку долго како вашиот бизнис!.ГОЛЕМИНА НА & СПЕЦИФИКАЦИИ : 5" X 3. 5" Винил Етикета Decal – Комерцијални одделение винил со лепило подлога специјално дизајнирана да се придржуваат до внатрешна или надворешна површини, но сепак може да биде отстранета без да остават зад леплива остатоци.ЗАШТИТА на ВАШИОТ БИЗНИС : Овие знаци помогне да се заштитат вашиот бизнис од правни прашања и тужби, додека за заштита на вашите вработени и клиенти преку обезбедување на безбедно БЗР или ANSI во согласност со работата на животната средина.ЖИВ & ВИДЛИВИ : Ние користите паметна фонтови и незаменлива мастила и бои за да се осигура дека нашите знаци се видливи од внатре и од надвор, дури и во сиромашните осветлување и екстремни временски услови.Нашите знаци нема да исчезнат од сонцето и се отпорни на корозија слободни за живот.Производите може да се монтира на ѕидови, врати, огради, изградба и претпазливост области.Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО U. S. A. : Купи со доверба и гордост кој доаѓа само од купување на Sign Mission производ кој се произведува во нашата држава-of-the-art објект во Вест Палм Бич, Флорида.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне