• Свеж
Accuform MPL701VP1 Пластични Опасност Класа 7 ТОЧКА Placard, РАДИОАКТИВНИ 7 со Графички, 10-3/4 Ширина x 10-3/4 Должина, Црно на Жолта боја/Бела

Accuform MPL701VP1 Пластични Опасност Класа 7 ТОЧКА Placard, РАДИОАКТИВНИ 7 со Графички, 10-3/4 Ширина x 10-3/4

Buyers rating:
DEN 314.40

Од стока

Опасност Класа 7 ТОЧКА placard.Легенда "РАДИОАКТИВНИ 7" со графички.Изработен од пластика.Црно на жолта боја/бела боја комбинација.Мерки 10-3/4-инчи ширина од 10-3/4-инчи должина.Accuform Опасност Класа 7 ТОЧКА placard, Легенда "РАДИОАКТИВНИ 7" со графички.Пластични има добра отпорност на со вон-отсјај заврши.Густата 0.055-инчи материјал има мала флексибилност и не солза.Корозија и отпорни на вода, и withstands нечистотија и премачкување на површината.Постерите е идеален како додаток означување за да се идентификуваат опасни материи во складирање.Црно на жолта и бела боја комбинација.Мерки 10-3/4-инчи ширина од 10-3/4-инчи должина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне