• Свеж
uxcell 5pcs 100K NTC Сензор на Температура на Сонда 3.3 ft Дигитален Термометар Продолжување Кабел

uxcell 5pcs 100K NTC Сензор на Температура на Сонда 3.3 ft Дигитален Термометар Продолжување Кабел

Buyers rating:
DEN 215.76

Од стока

Тип на производ : NTC 100 K / B3470 1% ; Висока точност сензор на температура на истрагата.Епоксидна водоотпорен сонда, 4mm x 13mm Големина. 20cm(7.87-инчен) жица должина, XH2.54-2 P приклучокот.Главно се користи во клима уред за мерење и контрола на температура, брз температура спроведување.Широко Примена во клима, фрижидери, замрзнувачи, греалка, итн.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне