• Свеж
Vacuforce SFF60N-45-G1/4F Рамен Првенство, 60 mm, G1/4F Монтажа Конец, 45 Durometer

Vacuforce SFF60N-45-G1/4F Рамен Првенство, 60 mm, G1/4F Монтажа Конец, 45 Durometer

Buyers rating:
DEN 885.36

Од стока

Вклучува алуминиумски машки или женски навој монтирање.Дизајниран да им понуди на вакуум корисник многу голема брзина странични трансфер.Овие вакуум чаши се достапни 45 и 60 Durometer NBR.На Vacuforce SFF серија на вакуум вшмукување чаши се дизајнирани да им понуди на вакуум корисник вшмукување чаша, која може да ги собереш за висока брзина странични на вертикално движење.Со нитрилна гума вакуум првенство монтирани на елоксирани алуминиумски фитинг со било машки или женски врска теми.Овие чаши се идеални за стакло и челик ракување и може да се најде пред се во автомобилската изберете и место на индустријата или други тешки апликација која бара континуирано ги собереш и место на потешки предмети.Достапни во или 40 или 60 durometer Нитрилна (NBR) гума.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне